For class-by-class details for each division, click on the header for that division

*Banquet ribbons were awarded for all places with a colored band (and fourth place, which is white and therefore not colored) at the Awards Banquet June 8, 2007

 

FINAL RESULTS...

LEAD LINE EQUITATION

 

Grand Champion: Eamon Garton - Chasing Rainbows (10), Sneak Preview (10)

(10+0+10+0)= 20

Grand Champion: Andrew Wiedenmann - Dreamer (Courtney Wiedenmann)

(0+0+10+10)= 20

 

 

 

SHORT STIRRUP / LONG STIRRUP EQUITATION

 

Grand Champion: Carolyn Shanks - Sassy (Candy Shanks)

(40+20+50+30)=  140

Reserve Champion: Savannah Chapman - Tickle Me Elmo (45), Sneak Preview (5)

(5+18+13+14)= 50

Reserve Champion: Ben Collinson - English Ivy (Laura Burgett)

(9+14+11+16)= 50

Fourth Place: Alyssa Schaefer - Sunday's Truce (Huntington Farms) (0+0+25+0)= 25

Fifth Place: Lauren Gentry - Tarzeyn (Lauren Gentry)

(24+0+0+0)= 24

Sixth Place: Amanda Clark - My Fair Lady (Allie and Gabrielle Armetta) (6+0+6+0)= 12
Seventh Place:  Matthew Doll - Kramer (Amy O'Connell) (8+0+0+0)= 8
Eighth Place:  Courtney Wiedenmann - Dreamer (Courtney Wiedenmann)

(0+0+2+2)= 4

Ninth Place:  Margaret McDonald - Grand Geneva (Margaret McDonald)

(0+0+2+0)= 2

Tenth Place:  Summer Lawrence - English Ivy (Laura Burgett)

(1+0+0+0)=1

 

 

NOVICE EQUITATION

 

Grand Champion: Frankie Byczynski - Good Will Hunter (Frankie Byczynski)

(10+16+40+12)= 78

Reserve Champion: Ellen Reeder - Eligible Bachelor (Ellen Reeder)

(20+16+20+14)= 70

Third Place: Megan Creamer-Foster - Miles Above (Megan Creamer-Foster)

(10+0+5+14)= 29

Fourth Place: Alayna Husom - Kahlua (Alayna Husom)

(0+0+12.5+0)= 12.5

Fifth Place: Allie Armetta - Rhythm And Blues (Allie & Gabrielle Armetta)

(4+0+6+0)= 10

Sixth Place: Rose Schoenberg - Priceless (Rose Schoenberg)

(0+0+9+0)= 9

7-  Michaila Slesarik - Outlaw (Michaila Slesarik)

(0+0+2.5+0)= 2.5

 

 

 

JUNIOR EQUITATION

 

Grand Champion: Katie Homrighausen - Sneak Preview(36), She's Got Showgirl Leggs(6)

(6+20+16+20)= 62

Reserve Champion: Sara VanIseghem - Sneak Preview (Julie Arnold)

(10+4+0+0)= 14

Third Place: Allie Armetta - Rhythm And Blues (Allie & Gabrielle Armetta)

(0+0+10+0)= 10

Fourth Place: Savannah Chapman - Tickle Me Elmo (Savannah Chapman)

(0+0+0+6)= 6

Fourth Place: Ellen Reeder - Eligible Bachelor (Ellen Reeder)

(0+6+0+0)= 6

 

 

 

ADULT EQUITATION

 

Grand Champion: Laura Siroky - Trendsetter (Laura Siroky)

(0+0+20+10)= 30 

Reserve Champion: Barb Wiedenmann - My Fair Lady (Allie and Gabrielle Armetta)

(4+6+6+10)= 26

Third Place: Julie Arnold - Sneak Preview (Julie Arnold)

(6+10+0+0)= 16

Fourth Place: Megan Creamer-Foster (Miles Above) Megan Creamer-Foster

(0+0+4+6)= 10

Fourth Place: Megan O'Brien - Chiller (Megan O'Brien)

(10+0+0+0)= 10

 

 

 

INTERMEDIATE EQUITATION

 

Grand Champion: Katie Homrighausen - She's Got Showgirl Leggs (Katie H.)

(0+0+0+16)= 16

Grand Champion: Laura Siroky - Trendsetter (Laura Siroky)

(0+0+0+16)= 16

 

 

 

HUNTERMARK MINI MEDAL

 

Grand Champion: Katie Homrighausen - She's Got Showgirl Leggs (Katie H.)

(8+20+40+20)= 88

Reserve Champion: Megan Creamer-Foster - Miles Above (Megan Creamer-Foster)

(20+0+24+12)= 56

Third Place:  Allie Armetta - My Fair Lady (Allie & Gabrielle Armetta) (12+0+16+0)= 28

Fourth Place:  Ellen Reeder - Eligible Bachelor (Ellen Reeder)

(4+12+0+0)= 16

Fifth Place: Emily Wood - American Glory (Emily Wood) (0+0+8+0)= 8
Sixth Place: Alayna Husom - Kahlua (Alayna Husom) (0+0+4+0)= 4
Seventh Place:  Rose Schoenberg - (Priceless) Rose Schoenberg (0+0+2+0)= 2

      

 

        

HUNTERMARK MEDAL

  

Grand Champion: Frankie Byczynski - Good Will Hunter (Frankie Byczynski)

(20+20+8+20)= 68

Reserve Champion: Katie Homrighausen - Sneak Preview (Julie Arnold)

(12+12+12+4)= 40

Third Place: Laura Siroky - Trendsetter (Laura Siroky) (0+0+20+8)= 28

Fourth Place: Megan Creamer-Foster - Sneak Preview (Julie Arnold)

(2+0+4+12)= 18

Fifth Place: Megan O'Brien - Chiller (Megan O'Brien) (8+0+0+0)= 8
Sixth Place: Jill Parry - Grey Sea (Jill Parry) (4+0+0+0)= 4
Seventh Place:  Emily Wood - American Glory (Emily Wood) (0+0+2+0)= 2

 

 

                          

PLEASURE HORSE / PLEASURE PONY

     

Grand Champion: English Ivy - Allie Armetta(40), Ben Collinson(10)  (Laura Burgett)

(20+0+20+10)= 50

Reserve Champion: Miles Above - Megan Creamer-Foster (Megan Creamer-Foster)

(12+0+12+2)= 26

Third Place: Captain Jack Sparrow - Katie Homrighausen (Duane Rorrick)

(4+6+8+6)= 24

Fourth Place: Sassy - Carolyn Shanks (Candy Shanks) (8+0+2+4)= 14

Fifth Place: Sneak Preview - Julie Arnold (Julie Arnold)

(0.5+10+0+0)= 10.5

Sixth Place: My Fair Lady - Barb Wiedenmann (4), Gabrielle Armetta (2) (2+0+4+1)= 7
Seventh Place: Chasing Rainbows - Cathryn Bridges (Cathryn Bridges) (0+0+1+0)= 1
Seventh Place: Tarzeyn - Lauren Gentry (Lauren Gentry) (1+0+0+0)= 1

  

                             

 

COMMAND CLASS

                                  

Grand Champion: My Fair Lady - Barb Wiedenmann (Allie and Gabrielle Armetta) (0+10+6+10)= 26

Reserve Champion: Sassy - Carolyn Shanks (Candy Shanks)

(10+0+0+6)= 16

Third Place: Captain Jack Sparrow - Katie Homrighausen (Duane Rorrick) (0+6+0+4)= 10
Third Place: Trendsetter -- Laura Siroky (Laura Siroky) (0+0+10+0)= 10
Fifth Place: Miles Above - Megan Creamer-Foster (Megan Creamer-Foster) (0+0+4+2)= 6

Fifth Place: Tarzeyn - Lauren Gentry (Lauren Gentry)

(6+0+0+0)= 6

7-  Chiller - Megan O'Brien (Megan O'Brien) (4+0+0+0)= 4
8-  Grey Sea - Jill Parry (Jill Parry) (2+0+0+0)= 2

      

 

 

TROTTING POLE HUNTER

 

Grand Champion: Sassy - Carolyn Shanks (Candy Shanks)

(74+80+52+68)= 274

Reserve Champion: Tickle Me Elmo - Savannah Chapman (Savannah Chapman) (0+46+0+60)= 106
Third Place: Good Day Sunshine - Jan Rock (Fran Thornton) (0+0+82+0)= 82
Fourth Place: Sunday's Truce - Alyssa Schaefer (Huntington Farms) (0+0+32+0)= 32

Fifth Place: Kramer - Matthew Doll (Amy O'Connell)

(24+0+0+0)= 24

Sixth Place:  Dreamer - Courtney Wiedenmann (Courtney Wiedenmann) (0+0+7+16)= 23

Seventh Place: My Fair Lady - Barb Wiedenmann (Allie and Gabrielle Armetta)

(10+6+0+0)= 16

Eighth Place:  Windrise Quintessa - Adrienne Gage(8),Amy Hunter-Clark(6) (A. Gage) (0+0+14+0)= 14
Ninth Place:  Grand Geneva - Margaret McDonald (Margaret McDonald) (0+0+9+0)= 9
Tenth Place:  English Ivy - Maddaline Mueller (Laura Burgett) (4+0+0+0)= 4

                              

                                         

                                   

CROSS RAIL HUNTER

                           

Grand Champion: Sassy - Carolyn Shanks (Candy Shanks) (28+30+30+15)= 103
Reserve Champion: Captain Jack Sparrow - Katie Homrighausen(84), Sara VanIseghem(4) (18+19+41+10)= 88
Third Place: My Fair Lady - Barb Wiedenmann (Allie & Gabrielle Armetta) (16+23+8+26)= 73
Fourth Place: Sunday's Truce - Alyssa Schaefer (Huntington Farms) (0+0+56+0)= 56
Fifth Place:  Madonna - Jan Rock (Darla Bridges) (0+0+13+25)= 38
Sixth Place: Chasing Rainbows - Cathryn Bridges (Cathryn Bridges) (0+0+36+0)= 36
7-  Tickle Me Elmo - Savannah Chapman (Savannah Chapman) (0+12+4.5+16)= 32.5

8-  Sneak Preview - Julie Arnold (Julie Arnold)

(16+6+0+0)= 22

9-  Tarzeyn - Lauren Gentry (Lauren Gentry) (12+0+0+0)= 12
10-  Grand Geneva - Margaret McDonald (Margaret McDonald) (0+0+1+0)= 1
11-  Windrise Quintessa - Adrienne Gage (Adrienne Gage) (0+0+0.5+0)= 0.5

 

 

 

SHORT STIRRUP / LONG STIRRUP HUNTER

 

Grand Champion: Sassy - Carolyn Shanks (Candy Shanks)

(46+50+38+40)= 174

Reserve Champion: English Ivy - Ben Collinson (Laura Burgett)

(26+18+26+34)= 104

Third Place: Tickle Me Elmo - Savannah Chapman (Savannah Chapman) (0+28+27+26)= 81
Fourth Place: Sunday's Truce - Alyssa Schaefer (Huntington Farms) (0+0+48+0)= 48
Fifth Place: Sneak Preview - Amanda Clark (Julie Arnold) (0+0+14.5+0)= 14.5
Sixth Place: Grand Geneva - Margaret McDonald (Margaret McDonald) (0+0+10+0)= 10
Sixth Place: My Fair Lady - Amanda Clark (Allie & Gabrielle Armetta) (10+0+0+0)= 10
Sixth Place: Rock Solid - Summer Lawrence (Rachel Rock) (0+0+10+0)= 10
9-  Windrise Quintessa - Adrienne Gage (Adrienne Gage) (0+0+6+0)= 6
10-  Kramer - Matthew Doll (Amy O'Connell) (4+0+0+0)= 4

      

                   

          

BEGINNER HUNTER

 

Grand Champion: Eligible Bachelor - Ellen Reeder (Ellen Reeder) (40+0+56+40)= 136
Reserve Champion: Sassy - Carolyn Shanks (Candy Shanks) (6+40+13+12)= 71
Third Place:  Madonna - Jan Rock (Darla Bridges) (0+0+10+24)= 34
Fourth Place: Kravitz - Shay Lehman (Endless Valley Stables) (0+0+22+0)= 22

Fifth Place: Chasing Rainbows - Cathryn Bridges (Cathryn Bridges)

(0+0+20+0)= 20

Sixth Place: My Fair Lady - Gabrielle Armetta (Allie and Gabrielle Armetta)

(18+0+0+0)= 18

Sixth Place: Tarzeyn - Lauren Gentry (Lauren Gentry)

(18+0+0+0)= 18

8-  Sunday's Truce - Alyssa Schaefer (Huntington Farms) (0+0+12+0)= 12
9-  American Glory - Emily Wood (Emily Wood) (0+0+5+0)= 5
10-  Sneak Preview - Julie Arnold (Julie Arnold) (4+0+0+0)= 4

                

 

                             

EVERGREEN HUNTER

              

Grand Champion: Eligible Bachelor - Ellen Reeder (Ellen Reeder)

(36+30+34+36)= 136

Reserve Champion: She's Got Showgirl Leggs - Sara VanIseghem(85)Katie Homrighausen(8) (28+30+17+18)= 93
Third Place: Sneak Preview - Megan Creamer-Foster (Julie Arnold) (0+0+11+26)= 37

Fourth Place: My Fair Lady - Allie Armetta (Allie and Gabrielle Armetta)

(12+12+0+0)= 24

Fifth Place: American Glory - Emily Wood (Emily Wood) (0+0+16+0)= 16
Sixth Place: Kravitz - Shay Lehman (Endless Valley Stables) (0+0+13+0)= 13

   

                                   

                  

BABY GREEN HUNTER

 

Grand Champion: Priceless - Rose Schoenberg (Rose Schoenberg)

(0+0+30+0)= 30
Reserve Champion: Outlaw - Michaila Slesarik (Michaila Slesarik) (0+0+28+0)= 28

Third Place: Kahlua - Alayna Husom (Alayna Husom)

(0+0+22+0)= 22

 

                              

                          

NOVICE RIDER HUNTER

                        

Grand Champion: Eligible Bachelor - Ellen Reeder (Ellen Reeder)

(36+32+34+32)= 134

Reserve Champion: She's Got Showgirl Leggs - Katie Homrighausen (Katie Homrighausen)

(22+32+26+28)= 108

Third Place: Miles Above - Megan Creamer-Foster (Megan Creamer-Foster)

(22+0+20+20)= 62

          

                                   

                            

PONY / SMALL HUNTER

 

Grand Champion: Good Will Hunter - Frankie Byczynski (Frankie Byczynski) (12+28+32+36)= 108

Reserve Champion: English Ivy - Laura Burgett (Laura Burgett)

(20+36+32+16)= 104

Third Place: Tickle Me Elmo - Savannah Chapman (Savannah Chapman) (0+0+0+6)= 6

 

 

 

SCHOOLING HUNTER

 

Grand Champion: Good Will Hunter - Frankie Byczynski (Frankie Byczynski)

(24+30+28+36)= 118

Reserve Champion: English Ivy - Laura Burgett (Laura Burgett)

(32+26+28+16)= 102

Third Place: Sneak Preview - Sara VanIseghem (Julie Arnold)

(22+24+18+4)= 68

Fourth Place: Trendsetter - Laura Siroky (Laura Siroky) (0+0+14+12)= 26
Fifth Place: Chiller - Megan O'Brien (Megan O'Brien)

(6+0+0+0)= 6

Sixth Place: Grey Sea - Jill Parry (Jill Parry)

(2+0+0+0)= 2

 

                            

           

CHILDRENS / ADULT AMATEUR HUNTER

     

Grand Champion: Trendsetter - Laura Siroky (Laura Siroky)

(0+0+10+10)= 20

     

 

 

LOW HUNTER

 

    

 

HUNTERMARK HUNTER

 

 

 

HUNTERMARK JUNIOR / AMATEUR HUNTER CLASSIC

 

Grand Champion: Eligible Bachelor - Ellen Reeder (Ellen Reeder)

(20+20+20+20)= 80

Reserve Champion: She's Got Showgirl Leggs - Katie Homrighausen (Katie Hpmrighausen) (8+8+8+12)= 36
Third Place: Good Will Hunter - Frankie Byczynski (Frankie Byczynski) (4+12+12+4)= 32
Fourth Place: Miles Above - Megan Creamer-Foster (Megan Creamer-Foster)

(12+0+2+2)= 16

Fifth Place: Trendsetter - Laura Siroky (Laura Siroky) (0+0+4+8)= 12

 

 

 

 

HUNTERMARK OPEN HUNTER CLASSIC

 

Grand Champion: Eligible Bachelor - Ellen Reeder (Ellen Reeder)

(40+4+40+40)= 124

Reserve Champion: Good Will Hunter - Frankie Byczynski (Frankie Byczynski)

(24+20+24+16)= 84

Third Place: She's Got Showgirl Leggs - Sara VanIseghem (Katie Homrighausen)

(4+12+8+4)= 28

Third Place:  Trendsetter - Laura Siroky (Laura Siroky) (0+0+4+24)= 28
Fifth Place: Sassy - Carolyn Shanks (Candy Shanks)

(16+8+0+2)= 26

Sixth Place: English Ivy - Laura Burgett (Laura Burgett) (0+0+16+0)= 16
Sixth Place: Sneak Preview - Megan Creamer-Foster(8), Sara VanIseghem(8) (J. Arnold)

(8+0+0+8)= 16

8-  American Glory - Emily Wood (Emily Wood) (0+0+2+0)= 2
8-  Tarzeyn - Lauren Gentry (Lauren Gentry)

(2+0+0+0)= 2

10-  Chasing Rainbows - Cathryn Bridges (Cathryn Bridges) (0+0+0.5+0)= 0.5

                                       

 

 

HOPEFUL JUMPER

 

 

 

SCHOOLING JUMPER

 

Grand Champion: Trendsetter - Laura Siroky (Laura Siroky)

(0+0+36+0)= 36

Reserve Champion: Isabella - Shay Lehman (Shay Lehman)

(0+0+22+0)= 22

Third Place: Seattle - Amy Hunter-Clark (Amy Hunter-Clark)

(0+0+14+0)= 14

 

 

 

LEVEL 2 JUMPER

 

Grand Champion: Chiller - Megan O'Brien (Megan  O'Brien)

(20+0+0+0)= 20

Reserve Champion: Grey Sea - Jill Parry (Jill Parry)

(12+0+0+0)= 12

Third Place: Seattle - Amy Hunter-Clark (Amy Hunter-Clark)

(0+0+10+0)= 10

 

 

 

LEVEL 3 JUMPER

 

Grand Champion: Seattle - Amy Hunter-Clark (Amy Hunter-Clark)

(0+0+20+0)= 20

 

 

 

GAMBLER'S CHOICE

 

Grand Champion: She's Got Showgirl Leggs - Katie Homrighausen (Katie H.)

(2+10+10+10)= 32

Reserve Champion: Miles Above - Megan Creamer-Foster (Megan Creamer-Foster)

(6+0+4+4)= 14

Third Place: Chiller - Megan O'Brien (Megan  O'Brien)

(10+0+0+0)= 10

Third Place: Good Will Hunter - Frankie Byczynski (Frankie Byczynski) (4+0+6+0)= 10
Fifth Place:  Trendsetter - Laura Siroky (Laura Siroky) (0+0+2+6)= 8
Sixth Place: Sneak Preview - Sara VanIseghem (Julie Arnold) (0+6+0+0)= 6
7-  My Fair Lady - Allie Armetta (Allie and Gabrielle Armetta) (0+4+1+0)= 5
8- Grey Sea - Jill Parry (Jill Parry)

(1+0+0+0)= 1

 

 

 

Warm-Up classes do not have a division award, but the points count towards high point rider standings and the results from the most recent show's warm-up classes will be displayed here:

 

March show

class #116. Saturday All Day Warm-Up (8 entries)

1. 437 Good Will Hunter - Frankie Byczynski (Frankie Byczynski) 20
2. 454 Eligible Bachelor - Ellen Reeder (Ellen Reeder) 12
3. 469 Rock Solid - Katie Homrighausen (Rachel Rock Robinson) 8
4. 438 Sneak Preview - Megan Creamer-Foster (Julie Arnold) 4
5. 425 Sassy - Carolyn Shanks (Carolyn Shanks) 2
6. 497 Madonna - Jan Rock (Darla Bridges) 1
7. 460 She's Got Showgirl Leggs - Katie Homrighausen (Katie Homrighausen) 0.5

 

class #117. Sunday All Day Warm-Up (10 entries)

1. 497 Madonna - Jan Rock (Darla Bridges) 20
2. 409 Captain Jack Sparrow - Katie Homrighausen (Duane Rorrick) 12
3. 434 Trendsetter - Laura Siroky (Laura Siroky) 8
4. 460 She's Got Showgirl Leggs - Sara VanIseghem (Katie Homrighausen) 4
5. 454 Eligible Bachelor - Ellen Reeder (Ellen Reeder) 2
6. 438 Sneak Preview - Megan Creamer-Foster (Julie Arnold) 1
7. 499 Sneak Preview - Sara VanIseghem (Julie Arnold)  0.5

 

 

            

High Point Riders

1. Carolyn Shanks

(206+231+185+179)= 801

2. Ellen Reeder

(236+128+224+196)= 784

3. Frankie Byczynski

(112+138.5+151+144)= 545.5

4. Katie Homrighausen

(77+139+170.5+146.5)= 533

5. Sara VanIseghem

(108+128+87.5+22.5)= 346

6. Megan Creamer-Foster 

(84+0+94+125)= 303

7. Savannah Chapman

(5+104+44.5+128)= 281.5

8. Laura Burgett

(53+74.5+88+32)= 215.5

9. Laura Siroky (0+0+120+94)= 214
10. Alyssa Schaefer (0+0+173+0)= 173

11. Ben Collinson

(35+32+37+60)= 164

12. Barb Wiedenmann

(30+45+32+47)= 154

13. Allie Armetta

(50+17+57+0)= 124

14. Lauren Gentry

(63+0+0+0)= 63

15. Megan O'Brien 

(58+0+0+0)= 58

16. Cathryn Bridges (0+0+57.5+0)= 57.5
17. Shay Lehman (0+0+57+0)= 57

18. Julie Arnold

(26.5+26+0+0)= 52.5

19. Amy Hunter-Clark (0+0+50+0)= 50
20. Rose Schoenberg (0+0+42+0)= 42
21. Matthew Doll

(40.5+0+0+0)= 40.5

22. Alayna Husom (0+0+38.5+0)= 38.5

23. Amanda Clark

(16+0+20.5+0)= 36.5

24. Emily Wood (0+0+33+0)= 33
25. Michaila Slesarik (0+0+30.5+0)= 30.5
26. Courtney Wiedenmann (0+0+10+18)= 28

27. Lissa Kucher

(22+0+0+0)= 22

27. Margaret McDonald (0+0+22+0)= 22
29. Jill Parry

(21+0+0+0)= 21

30. Gabrielle Armetta

(20+0+0+0)= 20

30. Eamon Garton

(10+0+10+0)= 20

30. Andrew Wiedenmann (0+0+10+10)= 20
33. Adrienne Gage (0+0+15.5+0)= 15.5

34. Summer Lawrence

(1+0+10+0)= 11

35. Maddaline Mueller

(4+0+0+0)= 4

                                                                                                         

 

 

2007 Perpetual Trophy Winners

These trophies are on display in the trophy case in the club room

High Point Rider - Carolyn Shanks

Harriet Lew Memorial Good Sportsmanship Award - Frankie Byczynski

Young Horseman Award - Julie Arnold

Green Horse Challenge Cup - Sara VanIseghem

Outstanding Academy Rider - Summer Lawrence

Jan's Most Improved Rider - Cathryn Bridges

Most Improved Academy Rider - Katie Homrighausen

Daniel Reeder Memorial Congeniality Award - Savannah Chapman

Jr. Barn Princess - Courtney Wiedenmann

Huntermark Hunter Classic - Eligible Bachelor / Ellen Reeder

 

 

HOW THE POINT SYSTEM WORKS:

For 1-5 entries:

1st Place - blue ribbon - 10 points

2nd Place - red ribbon - 6 points

3rd Place - yellow ribbon - 4 points

4th Place - white ribbon - 2 points

5th Place - pink ribbon - 1 point

 

For 6 or more entries:

1st Place - blue ribbon - 20 points

2nd Place - red ribbon - 12 points

3rd Place - yellow ribbon - 8 points

4th Place - white ribbon - 4 points

5th Place - pink ribbon - 2 points

6th Place - green ribbon - 1 point

7th Place - reserve call (honorable mention) - 1/2 point

 

EQUITATION DIVISION (points awarded to rider)

Place: Rider's Name - Horse's Name (Owner's Name) (Jan + Feb + Mar + April)= Total
Place: Rode Several Horses - Horse (pts on that horse), Horse (pts on this horse) (Jan + Feb + Mar + April)= Total

 

HUNTER DIVISION (points awarded to horse)

Place: Horse's Name - Rider's Name (Owner's Name)

(Jan + Feb + Mar + April)= Total

Place: Horse Ridden By Several Riders - Rider (their pts), Rider (their pts)

(Jan + Feb + Mar + April)= Total

 

bold places with colored background get banquet award

 

 

Back to Results page